Kultura | rozrywka | edukacja

Czy twórczość ma sens? (zapowiedź)

Dlaczego młodzież pisze utwory literackie? Jak pisać, żeby zainteresować innych? Czy tworzenie ma sens?

Na te i inne pytania odpowiedzą laureatki kilku edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży: Anita Czechowicz, Natalia Jarecka i Aleksandra Przetacznik, podczas spotkania, które odbędzie się 16 października 2014 roku o 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

W tym roku przypada już XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” będzie okazją do posłuchania fragmentów utworów laureatek oraz rozmowy na temat sekretów tworzenia. Spojrzenie na proces tworzenia z punktu widzenia nastoletniego autora a nie dorosłego twórcy z pewnością będzie interesujące dla młodych pasjonatów literatury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE