Kultura | rozrywka | edukacja

Dziwna Para w JDK

Salwy śmiechu, dowcipne dialogi i humor sytuacyjny – to wyróżniki spektaklu „Dziwna Para”, który w sobotę (25 października) obejrzeli jaślanie w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem. W spektaklu opartym na tekście popularnego amerykańskiego komediopisarza Neila Simona, brylował duet aktorski Cezary Żak i Artur Barciś.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Oskar (Cezary Żak), to beztroski dziennikarz sportowy, który po rozwodzie z żoną korzysta z uroków życia. Ponieważ jest także bałaganiarzem, skutecznie zapuszcza swoje ośmiopokojowe mieszkanie. Jego przeciwieństwem jest Feliks (Artur Barciś), pedant i domator. Obaj panowie spotykają się wraz z trójką przyjaciół na tradycyjnym piątkowym pokerze. Pewnego wieczoru Feliks spóźnia się na spotkanie. Zrozpaczony mężczyzna informuje przyjaciół, że żona ma go dość i chce rozwodu, po czym próbuje popełnić samobójstwo. Ujęty nieszczęściem przyjaciela Oskar przyjmuje go pod swój dach. Wkrótce zaczyna żałować swojej decyzji ponieważ Feliks z miejsca wprowadza swój styl życia – sprzątanie, odkurzanie czy gotowanie.

Dowcipna komedia i skrzące się humorem dialogi, znakomita gra gestem i mimiką, to główne atuty spektaklu, który wprowadził widzów w znakomity nastrój. Doskonałe postacie kreowali również: Wojciech Wysocki, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Viola Arlak i Agnieszka Michalska. Po spektaklu aktorzy chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa Lotos SA.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE