Na drogach

Krajowice: kolizja z dziką zwierzyną

Na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice (gmina Kołaczyce) doszło do zderzenia samochodu osobowego z przebiegającą przez jezdnię dziką zwierzyną. Na skutek kolizji do jasielskiego szpitala trafiła kierująca pojazdem kobieta.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Około godziny 18:40 służby ratownicze interweniowały na miejscu zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 73. Samochód osobowy Volkswagen Polo jechał w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez miejscowość Krajowice (gmina Kołaczyce) kierująca pojazdem 47-letnia mieszkanka gminy Brzostek prawdopodobnie nie zauważyła przebiegającą przez jezdnię dziką zwierzynę, doprowadzając do kolizji z nią.

Do Krajowic zostały zadysponowane służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, zastęp ratownictwa techniczego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Jasła oraz funkcjonariusze ruchu drogowego i Posterunku Policji w Kołaczycach.

Samochodem podróżowały dwie osoby. Pasażer nie doznał żadnych obrażeń ciała i po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego pozostał na miejscu, natomiast do szpitala w Jaśle przewieziono kierującą pojazdem. Po udzieleniu jej pomocy medycznej została wypisana do domu. Była trzeźwa.

Policja wyjaśnia dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE