Na drogach

Najechał na oczekujące na czerwonym świetle pojazdy. Odpowie za kolizję

Policjanci pracowali przed południem na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy 3-go Maja w Jaśle. W stojące na czerwonym świetle dwa samochody uderzył trzeci. Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala. Okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, na podstawie oględzin uszkodzonych pojazdów oraz rozmów z jego uczestnikami wstępnie ustalili cały przebieg. Ze zgromadzonych przez nich informacji wynika, że na pasie jezdni w kierunku centrum miasta doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na oczekujące na czerwonym świetle dwa samochody osobowe: Volkswagena Passata oraz Forda Fiestę najechał trzeci pojazd – Audi 80.

Poszkodowani – 41-letni mieszkaniec Rzeszowa (kierujący Volkswagenem) oraz 25-letnia mieszkanka gminy Brzostek (kierująca Fordem) zostali zabrani przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Po wykonaniu szczegółowych badań lekarskich okazało się, że na szczęście nie doznali oni poważnych obrażeń ciała i zostali wypisani do domu. Byli trzeźwi.

Sprawcy kolizji nic się nie stało. 19-latek został przebadany na zawartość alkoholu. Jak powiedział nam kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, urządzenie wykazało u mężczyzny 0,10 promila alkoholu.

Swoje czynności wykonywała na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Miejsce zdarzenia zabezpieczała sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

201014(3)

201014(4)

201014(5)

201014(6)

201014(7)

201014(8)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE