Kultura | rozrywka | edukacja

Pokaż język i wygraj regionalne dyktando! (zapowiedź)

Chcesz zostać regionalnym mistrzem słowa? To ostatni moment by zgłosić się do udziału w III Regionalnym Dyktandzie „Jasielszczyzna zna polszczyznę!”.

III Dyktando Regionalne

4 listopada 2014 r. o 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają wszystkich odważnych miłośników polszczyzny na trzecie regionalne dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie ze specjalnym gościem: w trakcie oczekiwania na wyniki dyktanda Dariusz Bugalski, poeta, dziennikarz radiowej „Trójki”, autor wielu rozmów i wywiadów, opowie „O sztuce rozmowy”.

Niezdecydowanych i nieśmiałych zapewniamy, że dyktando „Jasielszczyzna zna polszczyznę” to spotkanie pełne dobrej zabawy i pogodnej atmosfery, w którym tak naprawdę wszyscy zostają zwycięzcami, bo wszyscy poznają lepiej język ojczysty. Na dowód zapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznej edycji, dostępnej na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Wszystkich mieszkańców Jasielszczyzny, którym bliska jest polszczyzna, prosimy o zgłaszanie się (imię i nazwisko, grupa wiekowa: szkoła podstawowa / gimnazjum / szkoła ponadgimnazjalna / osoby dorosłe, e-mail lub telefon kontaktowy) do końca października drogą mailową na adres czytelnia@mbp.jaslo.pl lub osobiście w Czytelni Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Partnerem projektu POLSKI! DO-MOWY jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE