Kultura | rozrywka | edukacja

POLSKI! DO-MOWY! Kolejny projekt językowy w MBP w Jaśle

Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza mieszkańców regionu do jesiennych spotkań z językiem ojczystym. Po raz kolejny będzie okazja zagłębić się w niuanse polszczyzny i przekonać się, czy dobrze i sprawnie się nią posługujemy.

W trakcie projektu „POLSKI! DO-MOWY” na dzieci, młodzież i dorosłych będzie czeka wiele językowych inicjatyw. Odbędzie się trzecia już edycja Dyktanda Regionalnego „Jasielszczyzna zna polszczyznę”, w której zmierzą się dzieci, młodzież i dorośli, a w trakcie oczekiwania na werdykt Dariusz Bugalski, dziennikarz radiowej „Trójki”, opowie „O sztuce rozmowy”.

Podczas spotkania autorskiego z Joanną Olech, jedną z najbardziej cenionych autorek książek dla dzieci dowiemy się, co ma wspólnego język z patriotyzmem. Okazją do międzypokoleniowych zabaw językowych z głuchym telefonem na czele będzie „DO-MOWY Wieczór Językowy”, oraz liczne spotkania i zajęcia dla najmłodszych propagujące poprawność językową. Poznamy także wyniki obserwacji na temat języka jaślan przeprowadzonych przez laureatki Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem. Wszyscy pasjonaci języka ojczystego będą mogli sprawdzić się w quizach na naszej stronie internetowej i fanpage’u na portalu Facebook. Zapraszamy!

Partnerem projektu POLSKI! DO-MOWY jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE