Na drogach

Potrącenie pieszej na osiedlu Rafineryjnym

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej przez samochód osobowy. Do zdarzenia doszło wieczorem na parkingu przed jednym z supermarketów w mieście. Poszkodowana została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzisiaj około godziny 18:20 na parkingu przed jednym z supermarketów przy ulicy Rafineryjnej w Jaśle doszło do najechania na osobę pieszą przez samochód osobowy. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego oraz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra podczas wykonywania manewru cofania prawdopodobnie nie zauważył przechodzącej kobiety. W wyniku potrącenia piesza upadła na jezdnię doznając obrażeń ciała.

Poszkodowana 74-letnia mieszkanka gminy Jasło została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonaniu badań lekarskich stwierdzono u niej uraz miednicy.

Siedzącemu za kierownicą samochodu mężczyźnie nic się nie stało, był trzeźwy.

Na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła materiał dowodowy konieczny do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE