Kultura | rozrywka | edukacja

Prawdziwa miłość nigdy nie umiera

„Jabłko” według Vern’a Thiessen’a to kolejny spektakl, który widzowie obejrzeli w ramach VI Jesiennych Spotkań z Teatrem. Na scenie Jasielskiego Domu Kultury (20 października br.) wystąpili Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska oraz Jan Jankowski.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Opowieść w reżyserii Tomasza Dutkiewicza przedstawia losy Evelyn (M. Foremniak) i Andy’ego (J. Jankowski), małżeństwa z 16 – letnim stażem oraz tej trzeciej Samanthy (J. Koroniewska), studentki medycyny. Bohaterów poznajemy w momencie, kiedy Andy traci pracę. Wolny czas spędza na ławce w parku, gdzie pewnego dnia poznaje Samanthę. Między tą dwójką nawiązuje się romans. Mężczyzna nagle uświadamia sobie, że jego małżeństwo to nuda, rutyna, związek, w którym już nic ciekawego nie może się wydarzyć. Postanawia więc rozstać się z Evelyn i zacząć nowe życie. Jednak bardzo szybko weryfikuje te plany, ponieważ dowiaduje się od Evelyn, że ma raka piersi. Zaskoczony Andy zaczyna oswajać się z nową sytuacją i coraz więcej czasu spędza z żoną. Paradoksalnie w opiece nad chorą Evelyn pomaga mu kochanka, a niewierny mąż odkrywa, że to właśnie żona jest największą miłością jego życia.

„Jabłko” to opowieść nie tylko o trójkącie małżeńskim, ale przede wszystkim o problemach i namiętnościach, które są elementem ludzkiej psychiki. Ta historia zmusza do refleksji i przemyśleń nad tym, czym jest życie, miłość, człowieczeństwo?

Jabłko to opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, o nieoczywistości wyborów i emocji, wreszcie – co najważniejsze – przepiękna i wartościowa opowieść o dojrzałej miłości ze wspaniale napisanymi rolami.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Jasło, PGNiG oraz Grupa Lotos SA.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE