Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 11/12 października

Pięć zwycięstw i dwie porażki to bilans minionego weekendu w meczach rozegranych przez zespoły seniorek, kadetek i młodziczek UKS „MOSiR” Jasło.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

UKS „MOSiR” Jasło – KS WISŁOKA Dębica > 3:2 (22:25; 22:25; 25:23; 25:16; 15:11)

Pierwszy mecz w sezonie nasz III ligowy zespół zaczął spokojnie, dziewczyny grały swoje bez większych błędów do stanu 15:12. W tym momencie zespół stanął, bezsilność w przyjęciu i brak kończącej piłki w ataku, dał stan 0:1 w setach dla gospodyń meczu z Dębicy. Ponownie w drugim secie dziewczyny grały swoje do stanu 18:13. Dalej set potoczył się jak pierwszy. Przegrywając już 2:0 w setach nasz zespół zaczął walczyć o dalszą grę w tym meczu. Wygrywając 3 seta dziewczyny napędzały się wzajemnie walcząc o tie-breka. W secie czwartym siatkarki UKS-u grały coraz lepiej, wygrywając go do 16. Tie-break nasze dziewczęta zagrały również poprawnie i zakończył się wynikiem 15:11, co dało zespołowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Joanna Pieścikowska, Monika Frydrych, Justyna Kosiba, Magdalena Michalska, Adriana Skuba, Aleksandra Gądek (libero) oraz Anna Dzik, Monika Zając, Kinga Książek.
Trener: Adam Pasterz

UKS „MOSiR” Jasło – UKS SAN Lesko > 2:0 (25:15; 25:20)
UKS „MOSiR” Jasło – MKS MOS V LO Rzeszów > 2:0 (25:13; 25:6)

W drugim swoim turnieju, tym razem w roli gospodyń, zespól kadetek UKS „MOSiR” Jasło podejmował zespoły UKS SAN Lesko i MKS MOS V LO Rzeszów. Spokojna gra naszego zespołu, poprawna zagrywka i zdecydowana gra w ataku zadecydowały o wygranych w tych spotkaniach. Wysokie prowadzenie w każdym secie umożliwiło trenerowi skorzystanie ze wszystkich zawodniczek zespołu.

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając, Aleksandra Gądek (kapitan), Anna Dzik, Ewelina Gomułka, Adriana Skuba, Kinga Książek, Karolina Przewoźnik (libero) oraz Patrycja Maczuga, Renata Szary, Izabela Dąbrowska, Monika Jędrzejczyk.
Trener: Adam Pasterz

UKS „MOSiR” I Jasło – RKS Bolesław Rzeszów > 2:0 (25:8, 25:9)
UKS „MOSiR” I Jasło – MKS MOS V LO Rzeszów > 1:2 (25:13, 20:25, 12:15)
UKS „MOSiR” II Jasło – MKS MOS V LO Rzeszów > 0:2 (5:25, 4:25)
UKS „MOSiR” II Jasło – RKS Bolesław Rzeszów > 2:1 (19:25, 25:17, 15:4)

Remisowo zakończyły swój wyjazd do Rzeszowa zespoły młodziczek UKS „MOSiR” Jasło. UKS „MOSiR” I Jasło w pierwszym pojedynku pokonały gładko RKS Bolesław Rzeszów 2:0. Drugi pojedynek nasze zawodniczki rozpoczęły imponująco. Mocna zagrywka oraz skuteczne kontrataki wyprowadzane przez jasielski zespół szybko przyniosły dużą przewagę punktową której to nie oddały do końca seta pewnie wygrywając 25:13. Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry przez oba zespoły, niestety w końcówce tej partii jaślanki popełniły kilka błędów własnych, i to rzeszowianki cieszyły się ze zwycięstwa w tym secie. Tie-brek przebiegał pod dyktando zespołu z Rzeszowa, nasze zawodniczki dogoniły w końcówce wynik na 13:12 ale znów dwa błędy własne i to MKS V LO Rzeszów zwycięża 2:1.

Drugi zespół młodziczek w pierwszym meczu z faworytem grupy MKS V LO Rzeszów zdecydowanie uległ rzeszowiankom 0:2. W pojedynku z RKS Bolesław Rzeszów, po wyrównanym meczu, nasze młode siatkarki wygrały 2:1.

UKS „MOSiR” I Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Daria Pykosz, Aleksandra Michalec, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Weronika Kosiba oraz Wiktoria Kotulak, Zuzanna Chrzanowska.
Trener: Tomasz Janusz.

UKS “MOSiR” II Jasło: Patrycja Kosiba (kapitan), Emilia Osika, Julia Adam, Katarzyna Przewoźnik, Kinga Wojtowicz, Kamila Cholewiak, Natalia Setlak (libero).
Trener: Leszek Wierzgacz

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE