Sport | rekreacja | turystyka

Siatkarski weekend 18/19 października

Na minusie zakończyły swoje spotkania zespoły UKS „MOSiR” Jasło w ubiegły siatkarski weekend.

Fot. © Andrzej Tenerowicz
Fot. © Andrzej Tenerowicz

UKS „MOSiR” Jasło – AZS SAN-Pajda Jarosław > 0:3 (11:25, 13:25, 21:25)

Drugi mecz w sezonie III ligi kobiet, zawodniczki UKS-u zagrały na własnej hali. W pierwszych dwóch setach dziewczyny próbując wejść w mecz popełniały bardzo dużo błędów, co skończyło się wynikiem 2:0 w setach dla zespołu z Jarosławia. W trzecim secie nasze zawodniczki wreszcie podjęły walkę jak równy z równym, co widać było na tablicy wyniku. Popełniając mniej błędów walczyły o każdy punkt. Niestety w kluczowym momencie dziewczyny zaniemogły w przyjęciu przegrywając seta 21:25, a tym samym mecz 0:3. Brak przyjęcia w dzisiejszym meczu zadecydował o porażce naszych zawodniczek.

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Joanna Pieścikowska , Monika Frydrych, Justyna Kosiba, Marzena Brągiel, Adriana Skuba, Aleksandra Gądek (libero), oraz Anna Dzik, Monika Zając, Kinga Książek, Magdalena Michalska, Zuzanna Midura.
Trener: Adam Pasterz

KS DEVELOPRES Rzeszów – UKS „MOSiR” Jasło > 2:0 (25:11, 25:3)
MKS SAN-Pajda Jarosław – UKS „MOSiR” Jasło > 2:0 (25:15, 25:15)

Kadetki UKS „MOSiR” Jasło w dwu meczu na wyjeździe w Rzeszowie zagrały z zespołami z Rzeszowa i Jarosławia. Fatalne przyjęcie zagrywki w naszym zespole spowodowało, że dziewczęta były bezsilne w obydwu spotkaniach.

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając, Aleksandra Gądek (kapitan), Anna Dzik, Daria Pykosz, Adriana Skuba, Kinga Książek, Karolina Przewoźnik (libero), oraz Patrycja Maczuga, Renata Szary, Izabela Dąbrowska.
Trener: Adam Pasterz

UKS „MOSiR” I Jasło – UKS SAN Lesko > 2:0 (25:2, 25:6)
UKS „MOSiR” II Jasło – UKS San Lesko > 2:0 (25:9, 25:21)
UKS „MOSiR” II Jasło – PBS Bank Sanoczanka Sanok > 0:2 (16:25, 18:25)
UKS „MOSiR” I Jasło – PBS Bank Sanoczanka Sanok > 2:0 (25:14, 25:16)

Sukcesem jaślanek zakończył się turniej młodziczek rozgrywany w Jaśle. Pierwszy zespół w pierwszym swoim pojedynku pokonały gładko UKS SAN Lesko 2:0. Drugi swój pojedynek nasze zawodniczki rozpoczęły imponująco. Mocna zagrywka oraz skuteczne ataki wyprowadzane przez jasielski zespół szybko przyniosły dużą przewagę punktową, której to nie oddały do końca seta pewnie wygrywając 25:14. Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia 8:3 dla jaślanek, później jednak naszym zawodniczkom zabrakło koncentracji i to Sanoczanki prowadziły 11:9. Jasielskie zawodniczki szybko jednak wróciły do swojej dobrej gry i pewnie wygrały tego seta 25:16, a tym samym cały pojedynek 2:0. Młodszy zespól młodziczek w rozegranych dwóch spotkaniach na turnieju w Jaśle zanotował jedną wygraną, oraz jedną porażkę. W pierwszym secie meczu z UKS San Lesko nasze siatkarki zaczęły grę od wysokiego prowadzenia, które utrzymywały do końca seta. W drugim secie, obraz gry się zmienił, to przyjezdne lepiej rozpoczęły  uzyskując 2-3 punktowe prowadzenie. Poprawa przyjęcia  zagrywki po naszej stronie pozwoliła na odrobienie strat punktowych i zwycięsko zakończyć ten mecz. W drugim spotkaniu, z Sanoczanką Sanok nasze siatkarki próbowały podjąć walkę, ale większe doświadczenie boiskowe, oraz lepsza organizacja gry gości zdecydowały, że mecz zakończył się zwycięstwem siatkarek z Sanoka.

UKS „MOSiR” I Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Daria Pykosz, Aleksandra Michalec, Ewelina Gomułka, Weronika Kosiba, Wiktoria Kotulak, oraz Zuzanna Chrzanowska.
Trener: Tomasz Janusz

UKS “MOSiR” II Jasło: Patrycja Kosiba (kapitan), Emilia Osika, Julia Adam, Katarzyna Przewoźnik, Aleksandra Furmanek, Kinga Wojtowicz, Kamila Cholewiak, Natalia Setlak (libero), Anna Koś.
Trener: Leszek Wierzgacz

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE