Kultura | rozrywka | edukacja

„Studencki pakiet na wiedzę”: święto studentów w PBW w Krośnie Filia w Jaśle

Rozpoczął się rok akademicki 2014/2015. Dla studentów to czas gorączkowej krzątaniny w poszukiwaniu podręczników, książek naukowych i skryptów. Podczas studiów nie obejdzie się bez regularnego odwiedzania biblioteki. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie po raz drugi rusza akcja „Studencki pakiet na wiedzę”. Akcja trwać będzie od 15 października do końca listopada br.

pbw-studencki-pakiet

Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie lub jednej z jej pięciu filii, w tym Filii w Jaśle (Plac Żwirki i Wigury 9) otrzymają zwiększony limit wypożyczeń. Każdy student będzie mógł zapisać się do biblioteki osobiście lub on-line (w dowolnym czasie i z dowolnego komputera połączonego do Internetu).

Z naszej ubiegłorocznej akcji skorzystało wielu studentów, którzy przez cały okres studiów mogą korzystać ze zwiększonego limitu wypożyczeń. Duże zainteresowanie skłoniło nas do poszerzenia naszej specjalnej oferty i zwiększenia zeszłorocznego limitu – tłumaczy Małgorzata Szybiak, Dyrektor PBW w Krośnie.

W tym okresie studenci będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy poprzez skorzystanie z naszych zbiorów za pośrednictwem katalogu OPAC, którego funkcjonalność pozwala na wyszukanie, zamawianie, prolongowanie i rezerwowanie materiałów bibliotecznych.

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie akcji towarzyszy ekspozycja publikacji pt.„1000 stron na wczoraj, czyli jak się uczyć szybko i skutecznie” poświęcona narzędziom wspomagającym efektywne uczenie. Mnemotechnika, optymalne powtórki, notatki i inne zaprezentowane metody mogą być pomocne do efektywnej nauki, jak i uczenia się przez całe życie.

Zapraszamy studentów wszystkich wyższych uczelni do skorzystania z naszej oferty.

(PBW Filia w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE