Kultura | rozrywka | edukacja

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Żmigrodzie wyróżnione

W miniony weekend (24-26.10) w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łodzi przy ul. Legionów 27 odbyło się podsumowanie 54 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.

Głównym celem tego konkursu jest zachęcenie i inspirowanie dyrektorów/kierowników schronisk do stworzenia możliwie najlepszych warunków zakwaterowania i pobytu turystów w schronisku. Przede wszystkim chodzi o poprawę warunków sanitarno-higienicznych, o estetykę wnętrza schronisk, promocję regionu i przekazywanie informacji krajoznawczo-turystycznych o swojej okolicy.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Żmigrodzie zostało po raz kolejny uhonorowane, tym razem srebrnym wyróżnieniem w tym konkursie. Jest to jedno z najwyższych wyróżnień jakie można otrzymać od Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Tym samym Schronisko w Nowym Żmigrodzie ponownie dołączyło do grona schronisk uznawanych przez władze PTSM za najlepsze w Polsce.

Oprócz Dyplomu od Zarządu Głównego PTSM, Schronisko w Nowym Żmigrodzie otrzymało list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

(LO w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE