Kultura | rozrywka | edukacja

Teatr Maska w Skołyszynie (zapowiedź)

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie serdecznie zaprasza na spektakl „Tygrys Pietrek”. Spektakl w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, zobaczyć będzie można w GOKiCz w Skołyszynie 26 października 2014 roku.

plakat-tygrys-pietrek-310

Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach projektu „Kulturalna jesień” (Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie), realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie
26 października 2014 (niedziela); godzina 15:00
WSTĘP WOLNY!

Informacja o spektaklu ze strony TEATRU MASKA (www.teatrmaska.pl)

autor: Hanna Januszewska, Jan Wilkowski
reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia: Ireneusz Maciejewski
muzyka: Anna Świętochowska
konsultacja cyrkowa: Paweł Suski
opieka pedagogiczna: Andrzej Beya Zaborski

Mały Tygrys boi się wszystkiego. Boi się huku i trzasku piorunów, gradu, chmur, boi się mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy. Zaniepokojona tym faktem Mama Tygrysica postanawia wraz z innymi Tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Kreują różne światy, wcielają się w różne postacie, stawiają przed Pietrkiem rozmaite zadania, a wszystko to dzieje się w jednym miejscu – w cyrku, przy sznurach z praniem. Przy pomocy dziecięcej wyobraźni Mały Tygrys odbywa niezwykłą podróż, gdzie doświadcza rozmaitych rodzajów odwagi. Przejrzysta fabuła, dowcipny tekst, zabawne sytuacje, śmieszne kostiumy i żywiołowa gra aktorska sprawiają, że przedstawienie staje się teatrem familijnym.

Obsada:
Tygrys Pietrek: Natalia Zduń
Mama Tygrysica: Małgorzata Szczyrek
Bardzo Odważny Tygrys I: Jadwiga Domka
Bardzo Odważny Tygrys II: Tomasz Kuliberda
Bardzo Odważny Tygrys III: Robert Luszowski

Czas trwania: 60 min

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE