Informacje

Trzy osoby ucierpiały w wypadkach

Policjanci z Jasła pracowali dziś na miejscu dwóch wypadków drogowych. W Warzycach w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym, ucierpiała kierująca volkswagenem passatem. W Jaśle wskutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu fiat stilo zderzył się z osobowym audi. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wypadek, do którego doszło w Warzycach miał miejsce około godz. 7.30. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem passatem jechała drogą wojewódzką nr 988 w kierunku Lubli. W Warzycach, po pokonaniu jednego z zakrętów, 24-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka ciężarowym manem. Wskutek wypadku kierująca volkswagenem trafiła do jasielskiego szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej wróciła do domu. Kierujący manem nie ucierpiał w zdarzeniu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Trzy godziny po tym zdarzeniu, policjanci interweniowali w związku z kolejnym wypadkiem, który miał miejsce w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierująca fiatem stilo jechała ul. Armii Krajowej. Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki, 25-letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej osobowym audi. Skutkiem takiego zachowania było zderzenie się pojazdów. W wyniku zdarzenia kierujące pojazdami trafiły do szpitala, były trzeźwe.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE