Na drogach

Wymusił pierwszeństwo na motorowerzyście

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobnie przyczyną kolizji, do której doszło dzisiaj popołudniu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kasprowicza w Jaśle. W wyniku zderzenia samochodu dostawczego z motorowerem do szpitala trafił kierujący jednośladem szesnastolatek. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno on, jak i drugi z uczestników, byli trzeźwi.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci ruchu drogowego interweniowali dzisiaj w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło około godziny 17:20 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kasprowicza w Jaśle. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen Transporter jechał ulicą Kasprowicza od strony skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi. Na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II 48-letni mieszkaniec gminy Jasło prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku centrum miasta motorowerowi marki Simson doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

Kierujący jednośladem 16-letni mieszkaniec Jasła doznał obrażeń ciała. Pomocy medycznej udzieliła mu załoga specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, po czym został przetransportowany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Na miejscu swoje czynności wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. W związku z prowadzonymi działaniami ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Funkcjonariusze ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji, którym okazał się kierujący Volkswagenem Transporterem, nałożyli mandat karny. Uszkodzony motorower został zabezpieczony przez rodzinę poszkodowanego nastolatka.

081014(5)

081014(6)

081014(7)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE