Na drogach

Bezpieczny „Znicz” w powiecie jasielskim

Spokojnie i bezpiecznie przebiegła tegoroczna akcja Znicz na drogach powiatu jasielskiego. Nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 6 kolizjami drogowymi. W porównaniu z ubiegłorocznym zniczem znacząco spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów, oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Piesi i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez powiat jasielski w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze. Od piątku, 31 października do poniedziałku, 3 listopada na drogach powiatu nie doszło do wypadku. Policjanci interweniowali w związku z 6 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali tylko jednego nietrzeźwego kierowcę (przed rokiem funkcjonariusze wyeliminowali z dróg 10 takich osób). Mężczyzną, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, był 63-letni mieszkaniec gminy Jasło. Za kierownicę osobowego fiata wsiadł mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W porównaniu z ubiegłoroczną akcją na drogach powiatu jasielskiego doszło do dwóch kolizji mniej, podobnie jak rok temu nie było wypadków drogowych. Znacząco spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE