Kultura | rozrywka | edukacja

DO-MOWY WIECZÓR JĘZYKOWY w Bibliotece! Dołącz do odkrywców języka! (zapowiedź)

Czego nie można przegapić tej jesieni? DO-MOWEGO wieczoru językowego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle! W piątek, 21 listopada br., w godz. 16.30-19.00 zapraszamy jaślan w każdym wieku na wieczór językowy do jasielskiej Biblioteki, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

Wieczór językowy, 21.11. MBP Jasło

Językowy wieczór rozpoczniemy o 16.30 „Gimnastyką języka” dla dzieci w wieku 4 – 10 lat. Będą to gry i zabawy logopedyczne, podczas których sprawdzimy jak brzmią wszystkie samogłoski i spółgłoski, czy na pewno wszystko wymawiamy tak jak powinnyśmy oraz na co chuchać i dmuchać, żeby zostać mistrzem poprawnej wymowy! Wesoło gimnastykując buzię i język, najmłodsi poznają również Wierszyki łamiące języki oraz Pejzaż z Gżegżółką czyli językowy zawrót głowy Małgorzaty Strzałkowskiej.

O 17.00 czekamy na miłośników rywalizacji i rozwiązywania zagadek z rodzinną grą językową „Słowa na tropie”. Podczas gry biblioteka zamieni się w językowy labirynt, aby go przemierzyć uczestnicy będą musieli m.in.: rozwikłać znaczenie słów używanych w różnych regionach Polski, oraz zdobyć litery i ułożyć, jak najwięcej słów podczas literowej gry „3 słowa”.

Z myślą o małych i dużych ciekawskich, których frapują nietypowe zawiłości i ciekawostki języka polskiego, przygotowaliśmy pokaz filmowy „Polski! Ulubiony!”. O 17.45 zapraszamy do obejrzenia zabawnych filmików, które przybliżą nam historię języka polskiego a bohater jednego z nich – sympatyczny dr Mirosław Ojczysty rozwikła znaczenie pewnych popularnych współcześnie słów.

O 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków na rodzinny głuchy telefon „Szeptamy między regałami” podczas którego sprawdzimy jak nam idzie wspólne szeptanie zabawnych wierszy z książek Krówka Mlekówka i innych rymów stówka oraz Rymobranie Agnieszki Frączek.

Młodzież w wieku 13 – 18 lat zapraszamy o 18.15 na spotkanie „Czytamy – rozmawiamy – wymyślamy”. Wykorzystując kreatywną grę Story Cubes rozwiniemy słownictwo i wyobraźnię, stworzymy zaskakujące opowieści i wybierzemy mistrza opowiadaczy, a w kalamburach sprawdzimy swój refleks i odkryjemy urok wspólnej rywalizacji.

„DO-MOWY wieczór językowy” jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach projektu językowy POLSKI! DO-MOWY!. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury.

Więcej informacji:
Dorota Woźnica
aktywni@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 26 02, wew. 36

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE