Kultura | rozrywka | edukacja

Drzewo marzeń (zapowiedź)

Chcesz spojrzeć na miasto przez okulary artysty? Chcesz sprawdzić, co można zbudować z marzeń? Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają młodzież do udziału w niecodziennej inicjatywie: w dniach 1 – 3 grudnia odbędą się warsztaty i happening „Drzewo marzeń”.

Drzewo marzeń, happening i warsztaty MBP Jasło

Koniec roku to dobra pora, by sprawdzić jakie marzenia mają przechodnie na ulicy. To również dobra pora, by ożywić jesienną szarość sztuką i aktywnością. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, po co w ogóle sztuka w przestrzeni miejskiej, jak działa obiekt w przestrzeni, spróbują też sami stworzyć własne drzewo marzeń zebranych na ulicach Jasła.

Warsztaty poprowadzi Kamila Czosnyk – artystka malarka, performerka, absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu oraz kierunku malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Założycielka artystycznego kolektywu CrossRoad, z którym realizowała projekty w przestrzeni miejskiej w ramach lubelskiej Nocy Kultury 2014, współtwórczyni Autonomicznego Centrum Społecznego Cicha 4. Gościła na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in.: Labirynty (metafizyczne) w ramach Młode Forum Sztuki Galerii Białej, Lublin 2013.

Spotkania odbywać się będą od 13:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1. Zapisy i szczegółowe informacje: aktywni@mbp.jaslo.pl.

(WSCHÓD, MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE