Kultura | rozrywka | edukacja

Joanna Olech w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle (zapowiedź)

18 listopada 2014 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na dwa niezwykłe spotkania: gościć będziemy Joannę Olech, autorkę książek dla dzieci, laureatkę wielu prestiżowych nagród literackich.

Joanna Olech, z wykształcenia grafik, jak sama mówi „Gdybym nie pisała, to… bym rysowała. I odwrotnie.” Jest autorką uwielbianej przez dzieci „Dynastii Miziołków”, która stała się Dziecięcym Bestsellerem Roku i zdobyła Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Wspólnie z Edgarem Bąkiem stworzyła książkę „Kto ty jesteś?”, która w lekki i nowatorski sposób tłumaczy najmłodszym, czym jest patriotyzm. Napisała również książkę „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, we frapujący sposób tłumaczącą dzieciom ich prawa. O książkach i o wielu ważnych dla najmłodszych sprawach będzie okazja porozmawiać z autorką podczas spotkań w MBP w Jaśle.

Joanna Olech spotka się z najmłodszymi czytelnikami najpierw o 9:00, podczas spotkania „Lubię polski. Czytam książki”, w ramach projektu „POLSKI. DO-MOWY!” a następnie o 17:00 będzie gościem Klubu Czytających Rodzin MBP.

Spotkanie „Lubię polski! Czytam książki!” odbędzie się w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!”. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE