Kultura | rozrywka | edukacja

Każdy z nas jest globalnym obywatelem (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza młodzież oraz dorosłych 21 listopada (piątek) o godz. 18.00 na wieczorne spotkanie z okazji Dnia Edukacji Globalnej.

Tydzień Edukacji Globalnej jest międzynarodową akcją ustanowioną w celu edukacji społeczeństwa na różnorodne tematy mające globalny zasięg. Wydarzenia, które towarzyszą tej inicjatywie pokazują współzależności pomiędzy nami a mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu. Hasłem tegorocznej, 16 edycji Tygodnia Edukacji Globalnej jest BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE.

Podczas spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury będziecie mieli Państwo okazję spotkać się z podróżnikiem Piotrem Gogoszem, jaślaninem, który z zamiłowania jest sportowcem i  podróżnikiem, posiada tytuł instruktora survivalu. Od wielu lat fascynuje go Azja, a  w  szczególności Mongolia. Dotychczas pan Piotr odwiedził m.in. Mongolię, Indie, Nepal i Tajlandię. Na podstawie swoich osobistych doświadczeń napisał książkę „Mongolia – Na bezdrożach Gobi”.

Następnie odbędzie się projekcja filmu pt. „Żywnościokilometry” (Tad Fetting), dokumentu, którego twórcy szukają odpowiedzi na pytania dotyczące rozwoju globalizacji, jej wpływu na rynek spożywczy i kondycję środowiska naturalnego.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Eukacji Globalnej
21 listopad (piątek), godz. 18.00
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Wstęp wolny

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE