Informacje

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W poniedziałek (03.11) poznaliśmy laureatów etapu powiatowego konkursu „Bezpieczne Wakacje 2014”. Spośród nadesłanych blisko 100 prac plastycznych, jury wyłoniło najlepsze rysunki w 3 kategoriach wiekowych. Będą one reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim.

Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Fot. © Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

Tematyka konkursu, który trwał od 2 czerwca do 15 października br., związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Łącznie do jasielskiej komendy zostało nadesłanych blisko 100 prac plastycznych. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Jury zwracało uwagę na różnorodność technik ich wykonania, ale oprócz wartości artystycznej ważny był również przekaz – bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Brożyna – Jasielski Dom Kultury w Jaśle, Magdalena Chart – Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Leokadia Kuznecka – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle, podinsp. Artur Wypasek – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz st. asp. Anna Śnieżek – specjalista ds. nieletnich. Jury wyłoniło najlepsze prace na szczeblu powiatowym, które wezmą udział w finale wojewódzkim.

Poniżej publikujemy listę zwycięzców.

Laureaci w kategorii wiekowej 7-9 lat:
· Luiza KIEŁTYKA – Szkoła Podstawowa w Lisowie,
· Igor MUZYKA – Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle,
· Alicja NORBERCIAK – Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle.

Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:
· Karolina ŻEBRACKA – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu,
· Karolina ROŚ – Zespół Szkół Społecznych w Krajowicach,
· Justyna WILK – Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie.

Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:
· Patrycja GOZDECKA – Zespół Szkół Społecznych w Sowinie,
· Mateusz WYROSTEK – Zespół Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym,
· Weronika WILCZAK – Zespół Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE