Kultura | rozrywka | edukacja

Liceum w Nowym Żmigrodzie wśród najlepszych

W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbył się (22.11) finał laureatów konkursu pt. „100. Rocznica powstania Legionów Polskich”. Uroczystość odbyła się pod Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. prof. Stanisława Kozieja. Wśród laureatów znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie jako jedno z najlepszych szkół w tym konkursie.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Uroczystość rozpoczęła się od wykładu nt. znaczenia i roli Legionów Polskich w odzyskaniu niepodległej Ojczyzny. Następnie laureaci otrzymali z rąk Dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi z Biura Bezpieczeństwa Narodowego puchary, nagrody oraz dyplomy za ogromne zaangażowanie oraz wiedzę, która przypomina o tak ważnych wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególne słowa uznania zostały skierowane do uczniów Liceum w Nowym Żmigrodzie, którym Minister Lech Konopka pogratulował szczególnie, podkreślając że nawet w niewielkich szkołach w małych miejscowościach występuje ogromny potencjał pasji historycznej.

Po zakończeniu uroczystości czekała na laureatów niespodzianka przygotowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami i dyrektorami zostali zaproszeni do wizyty w Pałacu Prezydenckim, gdzie z pomocą przewodnika poznali historię Pałacu, odbyte w nim wydarzenia historyczne i panujące zwyczaje.

Minister Lech Konopka, podczas przemówienia podsumowującego kolejny finał konkursu, w ramach osobistego podziękowania i uznania dla szkoły w Nowym Żmigrodzie, położonej w tak odległym miejscu, zaprosił naszych uczniów na specjalną wizytę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i spotkanie z jego Szefem – prof. Stanisławem Koziejem.

(LO w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE