Kultura | rozrywka | edukacja

Mama Dynastii Miziołków w bibliotece

Dlaczego Marek stał się Miziołkiem? Skąd wziął się smok Pompon? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczestnicy spotkań z Joanną Olech w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Była też okazja porozmawiać o tym, czym jest patriotyzm, i czy dzieci mają takie same prawa jak dorośli.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

Joanna Olech, autorka i ilustratorka, mama znanej historii przesympatycznej rodzinki Miziołków, zdradziła na czym polega pisanie i ujawniła sekrety swoich nietuzinkowych bohaterów książkowych. W trakcie spotkania w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, 4, Szkoły Podstawowej w Brzyskach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeprowadziły swój konkurs na Miziołka, poznały Natalię zwaną Tarantulą i wzięły udział w pełnych entuzjazmu quizach i konkursach, szukając nie tylko odpowiedzi na pytania o książki, ale też pasków i kolorów na swoich ubraniach.

Pełne atrakcji i radości spotkanie czekało też na członków Klubu Czytających Rodzin. Dzieci wraz z autorką stworzyły własny portret Miziołka, wzięły udział w quizie o smoku Pomponie i wymyśliły własne historie o smokach. Dzięki zabawie z książką „Kto ty jesteś” nawet najmłodsi wiedzą już, że patriotami jesteśmy gdy szanujemy zieleń, pilnie się uczymy, nie wyzywamy i naprawiamy to, co zepsujemy.

Spotkanie „Lubię polski! Czytam książki!” odbyło się w ramach projektu „POLSKI! DO-MOWY!”. Partnerem projektu jest Jasielski Dom Kultury.

Spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbyłosię w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

2014.11.18 JOANNA OLECH (2)

2014.11.18 JOANNA OLECH (3)

2014.11.18 JOANNA OLECH (4)

2014.11.18 JOANNA OLECH (5)

2014.11.18 JOANNA OLECH (6)

2014.11.18 JOANNA OLECH (7)

2014.11.18 JOANNA OLECH (9)

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE