Informacje

„Nowy” Kalendarz Jasielski 2015

Już po raz 23 Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wydało „Kalendarz Jasielski. Idąc z duchem czasów i wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców wprowadziliśmy w nim wiele zmian. O piękny i nowoczesny wygląd zadbała absolwentka ASP w Krakowie Aleksandra Zajdel. Współpraca z Urzędem Miasta zaowocowała artykułami poświęconymi Jasłu jako stolicy podkarpackiego winiarstwa. Stąd też nowa kolorystyka publikacji.

Kalendarz Jasielski 2015

Motywem przewodnim kalendarza jest nadchodząca 650. rocznica nadania Jasłu praw miejskich. Zamieściliśmy w nim wiele artykułów przybliżających historię grodu nad Jasiołką. Uczestnicy wrześniowej inscenizacji wypędzenia mieszkańców Jasła, w zamieszczonym „żywym herbie” mogą odszukać swoje oblicze. Najważniejsze instytucje kulturalne przedstawiły obszernie swoje dokonania.

W nadchodzącym roku stowarzyszenie będzie obchodzić półwiecze swojego istnienia. Czy były to pracowite lata? Opowiedzą o tym artykuły poświęcone naszej działalności. Imponująca jest zwłaszcza liczba publikacji sięgająca magicznej setki. Legenda jasielskiego regionalizmu, pani Felicja Jałosińska, zadbała o szczegółowe kalendarium Jasła i ważniejsze dokonania stowarzyszenia. Dla tych, którzy chcieliby przyłączyć się do nas zamieściliśmy deklarację członkowską. Z radością powitamy każdego nowego członka. Zachęcamy również do kontaktu z nami na naszej stronie internetowej oraz do wpłat 1% na rzecz stowarzyszenia. Dochód ze sprzedaży kalendarza w całości przeznaczamy na działalność statutową, w tym wydawniczą związaną z Jasłem i regionem.

Niewątpliwym atutem kalendarza jest obszerna część informacyjna, w której można znaleźć adresy i telefony do instytucji, urzędów, przedszkoli, szkół, przychodni, aptek, oddziałów szpitalnych i hoteli. Rolnicy z terenu powiatu znajdą w nim numery instytucji związanych z rolnictwem. Zamieściliśmy również informacje o parafiach, zakładach pogrzebowych, jasielskich spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Nie mogło zabraknąć w nim miejsca dla obecnych w naszym życiu mediów, instytucji kultury i sportu.

Wydawanie Kalendarza jest możliwe dzięki wsparciu wielu jasielskich firm, które zamieszczają u nas swoje reklamy i właśnie im chcemy podziękować w tym miejscu. To dzięki nim mogliśmy po raz kolejny wydać naszą publikację.

Kalendarz można zakupić w „Księgarni u Jacka”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, zaprzyjaźnionych sklepach MPM, Centrum oraz Społem, a także w siedzibie stowarzyszenia w JDK w poniedziałek, środę, czwartek od 10 do 13 oraz wtorek od 14-18. Dla naszych sympatyków spoza Jasła wysyłamy kalendarz za zaliczeniem pocztowym. www.jasloiregion.pl adres e-mail: poczta@jasloiregion.pl

Ewa Pietraszek

SŁOWA KLUCZOWE