Informacje

Policjant reanimował mężczyznę

Szybka reakcja i natychmiastowa pomoc policjantów z posterunku w Skołyszynie przyczyniła się do uratowania życia mieszkańca gminy Biecz. Mężczyzna zasłabł w trakcie jazdy samochodem, po czym stracił przytomność i nie dawał oznak życia. Jeden z funkcjonariuszy podjął czynności reanimacyjne, drugi wezwał pomoc. Poszkodowany odzyskał sprawność krążeniowo-oddechową i trafił do szpitala.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W minioną sobotę policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie patrolowali miejscowe drogi w ramach akcji „Znicz”. Przejeżdżając przez Kunową, funkcjonariusze zauważyli zbiegowisko ludzi oraz stojący na drodze samochód, obok którego leżał jego pasażer. Natychmiast zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić co się dzieje. Okazało się, że mężczyzna zasłabł w czasie jazdy, a po chwili stracił przytomność.

Jeden z policjantów natychmiast zbadał tętno i oddech nieprzytomnego mężczyzny, a po stwierdzeniu ich zaniku, podjął reanimację, w której pomagał mu drugi pasażer samochodu. Partner udzielającego pomocy funkcjonariusza za pośrednictwem dyżurnego komendy powiadomił pogotowie ratunkowe i pojechał na przeciw karetce, aby bez błądzenia, jak najszybciej dotarła na miejsce zdarzenia.

Zespół pogotowia ratunkowego przyjechał po kilkunastu minutach. Reanimujący mężczyznę policjant wspólnie z ratownikami medycznymi kontynuował resuscytację krążeniowo-oddechową. Po użyciu defibrylatora udało się przywrócić pokrzywdzonemu czynności życiowe. Mieszkaniec gminy Biecz odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala celem dalszych badań.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE