Informacje

Rowerowy złodziej zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili złodzieja, który włamywał się do piwnic bloków na terenie Jasła i kradł rowery. Swój łup sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom. Podejrzany został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mężczyzna ukradł co najmniej siedem rowerów o łącznej wartości blisko 7 tys. zł.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Od kilku miesięcy policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności dotyczące kradzieży z włamaniem do piwnic bloków w różnych częściach Jasła. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń drzwi, wchodził do środka pomieszczeń i kradł wyłącznie rowery.

Funkcjonariusze przeprowadzali oględziny miejsc zdarzeń, analizowali zgłoszenia, ustalali i przesłuchiwali świadków, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Wytężona praca przyniosła efekt. Policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop złodzieja. Ustalony rysopis i tożsamość sprawcy włamań śledczy przekazali również funkcjonariuszom Straży Miejskiej, którzy podczas patrolu zauważyli i ujęli go na jednej z ulic Jasła.

Mężczyzna został przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. W czasie prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że od kwietnia br. 57-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego kilkakrotnie odwiedzał Jasło. Za każdym razem wynajmował pokój w jednym z hoteli, po czym wyruszał na miasto celem kradzieży rowerów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że włamał się do siedmiu piwnic, skąd zabrał jednoślady o łączne wartości blisko 7 tys. zł. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że swój łup sprzedawał przypadkowo napotkanym osobom w pobliżu jednego z marketów w Jaśle.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a kolejnych dokonał w warunkach recydywy, grożą mu surowsze konsekwencje.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE