Informacje

W Krajowicach zginął pieszy. Prawdopodobnie leżał na jezdni, gdy potrącił go samochód

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę przed północą na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice (gmina Kołaczyce). Samochód osobowy potrącił prawdopodobnie leżącego na jezdni mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin policjanci, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczali dowody oraz rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Jego okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach zabezpieczają miejsce zdarzenia.  Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach zabezpieczają miejsce zdarzenia.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło na nieoświetlonym odcinku drogi krajowej nr 73, w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych spowodowanych opadami deszczu. Z informacji zgromadzonych do tej pory przez Policję wynika, że jadący od strony Kołaczyc samochód osobowy Skoda Felicia najechał na prawdopodobnie leżącego na środku jezdni 58-letniego mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł on śmierć na miejscu.

Kierującemu pojazdem 20-letniemu mężczyźnie nic się nie stało, był trzeźwy. Po wypadku pojazd zjechał kilkadziesiąt metrów dalej na przydrożny parking.

Na miejscu policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jaśle, przez kilka godzin wykonywała oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczała ślady, sporządzała dokumentację fotograficzną oraz rozmawiała z uczestnikiem i świadkami tego zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy pozwoli w najbliższej przyszłości ustalić, co było główną przyczyną tej drogowej tragedii.

Na polecenie prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone i przewiezione do przyszpitalnego prosektorium, gdzie zostaną poddane autopsji. Od mężczyzny zostanie pobrana również krew do dalszych badań, które dadzą odpowiedź na temat stanu jego trzeźwości.

W związku z prowadzonymi czynnościami ruch na drodze krajowej nr 73 odbywał się wahadłowo i był kierowany przez policjantów ruchu drogowego. Teren działań był oświetlany przez zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

20141109-002

20141109-003

20141109-004

20141109-005

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE