Na drogach

W wypadku na ulicy Kasprowicza zginął 28-letni motocyklista

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną piętnastą w Jaśle. Na ulicy Kasprowicza motocykl zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej poszkodowany kierowca jednośladu zmarł. Przez kilka godzin policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczała materiał dowodowy, który pozwoli na wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na ulicy Kasprowicza w Jaśle przed godziną piętnastą zderzyły się: samochód osobowy Skoda Fabia oraz jadący od strony skrzyżowania z ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego motocykl marki Yamaha. Wskutek wypadku ciężkich obrażeń ciała doznał kierujący jednośladem 28-letni mieszkaniec Jasła. Pomimo prowadzonej przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego wespół z sekcją ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle półgodzinnej reanimacji mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Kierującej samochodem osobowym nic się nie stało, była trzeźwa.

– W chwili przybycia na miejsce zastaliśmy zderzenie motocykla z samochodem osobowym. Kierujący motocyklem był nieprzytomny. Od początku prowadziliśmy jego reanimację. W chwili dojazdu karetki Pogotowia Ratunkowego w dalszym ciągu udzielaliśmy tej pomocy. Niestety, osoba poszkodowana nie żyje. Jest to młody chłopak, urodzony w 1986 roku, mieszkaniec Jasła. Samochodem kierowała kobieta, podróżowała sama, na razie nie jest w stanie niczego określić. Trudno w tej chwili określić przyczyny. Na miejscu trwają policyjne czynności, które to ustalą. – powiedział portalowi asp. sztab. Dariusz Łaba, kierujący działaniem ratowniczym.

W związku z czynnościami dochodzeniowo-śledczymi ulica Kasprowicza na kilka godzin została całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów i pieszych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego drogowego dramatu będą wyjaśniane w toku dalszego postępowania.

Pojazdy biorące udział w wypadku zostały przewiezione na strzeżony parking.

smiertelny2

smiertelny3

smiertelny5

smiertelny6

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE