Kultura | rozrywka | edukacja

Wyprawa do Indii i Nepalu (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” zapraszają na spotkanie poświęcone egzotycznej wyprawie do Indii i Nepalu.

O swoich wrażeniach z podróży, życiu, kulturze i zwyczajach Hindusów i Nepalczyków opowie podróżnik Piotr Gogosz. Będziemy mieli okazję obejrzeć m. in. tzw. Złoty Trójkąt, czyli stolicę Indii New Delhi, Jaipur ze słynnym Pałacem Wiatrów oraz Agrę, z najbardziej znanym pomnikiem miłości – Tadż Mahal. Wysłuchamy również opowieści o rezerwacie Chitwan Park i Dolinie Katmandu, czterodniowym trekkingu w Himalaje oraz raftingu po rzece Bhote Khosi.

Piotr Gogosz – jaślanin, podróżnik, posiada tytuł instruktora survivalu. Z zamiłowania sportowiec i podróżnik. Od wielu lat zafascynowany jest Azją. W 2007 roku zorganizował wyprawę do Mongolii. Efektem tej podróży była relacja z podróży, która ukazała się w formie książki „Mongolia – na bezdrożach Gobi”.

Spotkanie z Piotrem Gogoszem odbędzie się 27 listopada 2014 r. o godz. 16.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE