Kultura | rozrywka | edukacja

Zbuduj robota w Bibliotece! (zapowiedź)

Czy z klocków Lego można zbudować prawdziwego robota? Jak sprawić, żeby robot reagował na dźwięk, dotyk czy kolor?

Warsztaty z robotyki MBP Jasło

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Fundacja Rozwoju Wolontariatu zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty „Robotyka w Bibliotece”. Warsztaty odbędą się 29 listopada br. w godzinach 9.00-14.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle.

„Robotyka w Bibliotece” to nauka samodzielnego konstruowania, budowania oraz programowania robotów z klocków LEGO Mindstorms. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak stworzyć robota z przedmiotów codziennego użytku.

Zajęcia poprowadzą studenci Politechniki Rzeszowskiej – wolontariusze programu Projektor – Wolontariat Studencki oraz członkowie Rzeszowskiej Grupy IT Microsoft Student Partner. Podczas dwóch weekendowych spotkań wprowadzą najmłodszych w świat nowych technologii, konstrukcyjnego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Najmłodsi przekonają się sami, że budowa robota wcale nie jest trudna a nauka potrzebnej do tego matematyki, fizyki czy informatyki to prawdziwa frajda!

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do 20 listopada w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, telefonicznie: 13 446 26 02, wew. 36 lub mailowo: nowemedia@mbp.jaslo.pl.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE