Na drogach

Kolizje na śliskich nawierzchniach jezdni. Kierowcy uważajcie!

Po opadach śniegu, które dotarły do naszego powiatu wczorajszego popołudnia, kierowcy narzekają na trudne warunki występujące na lokalnych drogach. Służby zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg informują, że wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne, gorzej z drogami powiatowymi i lokalnymi. Apelujemy o ostrożną jazdę!

Od piątkowego popołudnia służby ratownicze interweniowały już w związku z kilkoma zdarzeniami drogowymi, do których doszło na oblodzonych i zaśnieżonych odcinkach dróg. Do pierwszego z nich doszło przed godziną siedemnastą w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło), gdzie na łuku drogi kierująca samochodem osobowym marki Lexus na łuku jezdni wpadła w poślizg, w wyniku czego zjechała z jezdni i uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji. Kobieta wraz z dwójką dzieci została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na szczęście cała trójka wyszła z tej kolizji praktycznie bez szwanku. Pani, która kierowała pojazdem, była trzeźwa.

Trzy godziny później policjanci wyjaśniali okoliczności zderzenia pojazdów na drodze powiatowej relacji Jasło-Czeluśnica. Jak wstępnie ustalono, w kolizji uczestniczyły osobowe: Volkswagen Passat i Mercedes Benz. Wstępnie ustalono, że kierowca pierwszego z nich jechał od strony Wolicy. Zjeżdżając ze wzniesienia prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadący z naprzeciwka drugi samochód. Czternastoletni pasażer jednego z pojazdów został odwieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Na szczęście, jak we wcześniejszym przypadku, jego obrażenia nie okazały się groźne dla życia i zdrowia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak poinformował nas jeden z Czytelników kolizja spowodowała utrudnienia w ruchu, droga w tym miejscu była zablokowana przez blisko półtora godziny. Kilka metrów dalej do przydrożnego rowu wpadł kolejny samochód, którego kierowca w związku z trudnymi warunkami panującymi na asfalcie utracił panowanie nad kierownicą.

Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłał nam Krystian Polak. Dziękujemy!

kolizja-czelusnica1

kolizja-czelusnica2

Do trzeciego zdarzenia doszło dzisiaj dziesięć minut przed godziną 14-stą w Dębowcu, na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz. Z dotychczas zgromadzonych informacji wynika, że kierująca samochodem osobowym Suzuki zjeżdżając ze wzniesienia wpadła w poślizg na nieodśnieżonej jezdni, w wyniku czego pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł przytomną poszkodowaną do szpitala. 21-letnia mieszkanka Jasła była trzeźwa, nic poważnego się jej nie stało i po wykonaniu badań diagnostycznych została wypisana do domu.

Jak poinformował dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wszystkie drogi wojewódzkie w rejonie Jasła są przejezdne, „na drogach miejscami występuje warstwa zajeżdżonego śniegu oraz cienka warstwa błota pośniegowego. Lokalnie ślisko”. Bez żadnych utrudnień ruch odbywa się także na drogach krajowych.

Informacje o warunkach drogowych wywołanych opadami śniegu mogą Państwo sprawdzać na bieżąco na stronach internetowych: GDDKiA oraz PZDW w Rzeszowie.

Apelujemy o ostrożną jazdę!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE