Na drogach

Pięć kolizji w poniedziałek

Wczoraj policjanci interweniowali w związku z pięcioma kolizjami drogowymi. Do czterech doszło na terenie Jasła, jedna miała miejsce w Sądkowej. Uszkodzonych zostało dziewięć samochodów. Na szczęście uczestnicy zdarzeń nie doznali poważnych obrażeń. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 9.30. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący mercedesem-benz jadąc ul. Kazimierza Wielkiego nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył kia sportage.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godz. 14. Z zebranych informacji wynika, że kierujący fiatem stilo jechał ul. Fabryczną. Na skrzyżowaniu z ul. Bieszczadzką nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym od strony Krosna citroenem berlingo.

Kilkadziesiąt minut później miała miejsce trzecia kolizja. Tym razem kierujący osobowym roverem nie zachował należytej ostrożności podczas cofania. Wskutek manewru uderzył w jadącego ul. Sikorskiego fiata seicento.

Do następnego zdarzenia doszło około godz. 16. Interweniujący policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem sharanem skręcając w lewo z ul. 3-go Maja w ul. Kolejową zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka volkswagenowi polo. Kierowca polo chcąc uniknąć zderzenia odbił w bok i uderzył w słupki wygrodzenia chodnika.

Ostatnia poniedziałkowa kolizja miał miejsce około godz. 19.30 na terenie gminy Tarnowiec. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym bmw przejeżdżając przez Sądkową na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym uderzył w stojącego w pobliżu prywatnej posesji mercedesa.

W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE