Na drogach

Pijany wandal zatrzymany

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego wandala. Pijany mężczyzna zdemolował kiosk rozbijając w nim szyby. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło na ul. Armii Krajowej w Jaśle. Jeden z policyjnych patroli zauważył wandala, gdy kostką brukową rozbijał szyby wystawowe kiosku. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Był bardzo agresywny, policjanci musieli użyć siły fizycznej i kajdanek.

Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazał się, że nie ma miejsca stałego zamieszkania, a do Jasła przyjechał z Rzeszowa. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na 2 tys. zł.

Po wytrzeźwieniu, 30-letni wandal usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. W czasie przesłuchania przyznał się do zdemolowania kiosku i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Chce również dobrowolnie poddać się karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE