Kultura | rozrywka | edukacja

Pojechać, być, mieć, zostać …

Zostać zegarmistrzem lub królową biedronek, mieć domek na drzewie i fajnego brata, pojechać Route 66 lub w podróż dookoła świata, być zdrowym, szczęśliwym, bogatym… – te i wiele innych marzeń jaślan zebrali uczestnicy warsztatów i happeningu „Drzewo Marzeń” w Klubie Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD.

Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
Fot. © Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle

W dniach 1 – 3 grudnia 2014 r. jasielska młodzież poznawała tajniki sztuk wizualnych związanych z działaniem w przestrzeni miasta. Pod okiem Kamili Czosnyk, lubelskiej artystki malarki i performerki dowiadywali się, czym różni się performance od happeningu, jak się konstruktywnie buntować i jak wyrazić marzenia za pomocą ruchów i gestów.

Podczas happeningu w zamian za kolorowe balony otrzymali od jaślan opowieści o ich marzeniach z dzieciństwa i tych aktualnych. Wszystkie one znalazły się na „Drzewie Marzeń”, które powstało w holu MBP w Jaśle. Drzewo jest wciąż aktywne – wszystkich, którzy mają ochotę dołożyć do niego swoje marzenia, zapraszamy, by je dopisali. A Ci, którym spodobają się zapisane na drzewie marzenia, mogą je sobie wziąć i spełniać.

2014.12.03 MBP WSCHOD (4)

2014.12.03 MBP WSCHOD (5)

2014.12.03 MBP WSCHOD (7)

2014.12.03 MBP WSCHOD (9)

(WSCHÓD,MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE