Kultura | rozrywka | edukacja

Śladami sacrum i profanum (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Klub Podróżnika 17 grudnia 2014 r. zapraszają na spotkanie ze znanym jasielskim podróżnikiem, Lechem Polakiem.

W ten zimowy wieczór Lech Polak, prezentując fotografie i filmy, zaprosi uczestników w piękną podróż po Turcji, Izraelu i Egipcie. W pierwszej części spotkania, śladami sacrum, zobaczymy m.in. klasztor św. Katarzyny na Synaju oraz Mauzoleum Mevlany, założyciela Zakonu Wirujących Derwiszy. Poznamy nie tylko najciekawsze zabytki, ale również historię, kulturę oraz codzienne życie mieszkańców. Druga część spotkania, śladami profanum, poświęcona będzie Karnawałowi Weneckiemu, największej zabawie ulicznej jaką można spotkać w Europie. Na zakończenie usłyszymy o dwóch najbardziej słonych miejscach na ziemi.

Lech Polak, z powołania jest nauczycielem geografii w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle, kreatywny i skutecznym w działaniu, jest inicjatorem wielu akcji dla dzieci i dorosłych, mających na celu podnoszenie jakości nauczania, aktywnego wypoczynku i poznawania świata, wielki pasjonat podróży, reporter współpracujący społecznie z Telewizją Jasło.

Spotkanie odbędzie się 17 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w Czytelni Główniej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE