Informacje

Szlachetna paczka od jasielskich policjantów

Funkcjonariusze i pracownicy jasielskiej Policji po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym. W tym roku policjanci wręczyli przygotowane przez nich prezenty dziesięcioosobowej rodzinie z Jasła.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Okres świąt to szczególny czas, w którym nie należy zapominać o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia. Dlatego też, jak co roku jasielscy policjanci przyłączyli się do „Szlachetnej Paczki” – ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy realizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub okolicy.

Policjanci z anonimowej bazy wybrali dziesięcioosobową rodzinę z Jasła, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy, przygotowali „szlachetną paczkę” na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, obuwie i sprzęt AGD. Nie zabrakło również prezentów dla dzieci.

W minioną sobotę wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle inspektorem Andrzejem Wędrychowiczem, odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach domowników, w szczególności dzieci.

W imieniu obdarowanej rodziny, serdecznie dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy, którzy wsparli akcję.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE