Kultura | rozrywka | edukacja

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Sensowne twory słowne”

16 grudnia 2014 r. odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle VI Powiatowy Konkurs Recytatorski SENSOWNE TWORY SŁOWNE.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

W konkursie udział wzięło 30 recytatorów ze szkół: Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Społecznego Gimnazjum w Opaciu, Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół w Trzcinicy, Zespołu Szkół w Szebniach, Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie oraz z Jasielskiego Domu Kultury.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Rodzina w literaturze”. Uczestnicy recytowali fragmenty prozy oraz wiersze autorstwa m.in. Tadeusza Różewicza, Ewy Lipskiej, Wojciecha Kuczoka, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Marii Konopnickiej i Jana Kochanowskiego.

Jury w składzie: Ewelina Jurasz, recytator, koordynator Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w Estradzie Rzeszowskiej, Marta Gąsiorowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oraz Anna Zalewska, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, animator kultury postanowiło przyznać:

w kategorii wiekowej uczniowie gimnazjów – równorzędne nagrody: Filipowi Nowakowi (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Magdalenie Łopatyńskiej (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Markowi Śliwie (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) oraz wyróżnienia: Anecie Świszcz (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Julii Gajeckiej (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Trzcinicy), Klaudii Serwie (Społeczne Gimnazjum w Opaciu), Miłoszowi Momotowi (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) oraz Karolinie Gajeckiej (Społeczne Gimnazjum w Opaciu).

W kategorii wiekowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – równorzędne nagrody: Poli Gołębiowskiej (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), Marii Kołodziej (Jasielski Dom Kultury), Mateuszowi Żyrze (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle/Jasielski Dom Kultury) oraz wyróżnienia: Annie Turek (I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle), Magdalenie Guzior (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle) i Justynie Wójcik (I Liceum Ogólnokształcące w Krośnie).

Nagrody i dyplomy wręczały jurorki oraz Grażyna Leńczuk – Dyrektor MDK w Jaśle i Małgorzata Piotrowska – Wicedyrektor MDK w Jaśle.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE