Kultura | rozrywka | edukacja

W niedzielę na rynku: Mikołaj i Program 1 Polskiego Radia (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę (7 grudnia) na jasielskim rynku odbędzie się akcja charytatywna Choinki Jedynki, której celem jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacji Andrzeja Brandstattera „Pro Artis”. Na rynku pojawi się również św. Mikołaj.

Impreza odbędzie się w godzinach 10-14, w tym czasie w Programie 1 Polskiego Radia będzie emitowana audycja na żywo (wejścia na antenę godz.: 10.20, 10.40, 11.20 i 11.40). Audycję, akcje plenerowe i licytacje poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek. Licytowane będą prace prof. Jerzego Bralczyka, Mai Ostaszewskiej, Wojciecha Kordy oraz Macieja Jachowskiego. Chętnych do udziału w licytacji serdecznie zapraszamy przed godz. 12. Licytacja trwać będzie od godz. 12 do 13. Partnerem „Choinek z Jedynką” są Lasy Państwowe, które zadbały o to by na rynku pojawiła się kilkunastometrowa choinka.

O godz. 11.30 na plenerowej scenie pojawią się młodzi wokaliści z Jasielskiego Domu Kultury: Kinga Tawrell, Zuzanna Niebieszczańska, Krystian Bąk, Natalia Korczykowska, Maciej Marciniec, Oskar Reczek, Kinga Niebieszczańska oraz Huber Reczek, którzy zaśpiewają piosenki o św. Mikołaju. Mikołaj z kolei pojawi się o godz. 12, przywożąc ze sobą słodycze i drobne upominki dla wszystkich dzieci.

Ponadto poznamy laureatów konkursu na kartkę świąteczną Burmistrza Miasta Jasła, konkursu plastycznego przeprowadzonego we wszystkich jasielskich szkołach podstawowych i gimnazjach. W godz. 10 do 14 trwać będzie Jasielski Jarmark Bożonarodzeniowy, chętni będą mogli kupić choinki, ozdoby świąteczne oraz rękodzieło i ceramikę artystyczną.

Każdego zziębniętego uczestnika imprezy darmową, gorącą herbatą częstować będzie „Restauracja u Schabińskiej”.

Organizatorami akcji jest Miasto Jasło oraz Jasielski Dom Kultury.

(UMJ)

Back to top button