Kultura | rozrywka | edukacja

Cała sala śpiewa z nami (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert Jerzego Połomskiego, który odbędzie się w ramach 61. Studni Kulturalnej JDK 16 stycznia br. o godz. 17.00. Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w sekretarce JDK.

Jerzy Połomski w JDK

Jerzy Połomski występuje na scenie już od blisko 60 lat. Wciąż popularny i lubiany, w ciągu swojej kariery artystycznej nagrał kilkadziesiąt płyt. Śpiewa piosenki, które zna cała Polska: „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Wszystko dla Pań”, „Ta ostatnia niedziela”,  „Czy ty wiesz moja mała”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Kodeks”.

W jego repertuarze znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów oraz kolędy. Jerzy Połomski koncertował w kraju i za granicą. Dwukrotnie uzyskał tytuł najpopularniejszego piosenkarza Polonii Amerykańskiej w plebiscycie Radia w Chicago. Jest laureatem nagrody jury oraz  Radia i TV na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii, III nagrody na Coupe d’Europe Musicale w Szwajcarii, nagrody publiczności na KFPP Opole ’73 oraz  Złotego Mikrofonu Polsko – Amerykańskiej Agencji Artystycznej w Nowym Jorku.

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku w Radomiu. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. W tym samym roku dokonał też pierwszych nagrań radiowych. Szczyt popularności Połomskiego przypadł na lata 60. i 70., kiedy jego utwory wielokrotnie zdobywały tytuły piosenek miesiąca i roku w plebiscytach radiowych, prasowych i telewizyjnych oraz nagrody i wyróżnienia. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a w rok później – po raz pierwszy od dwudziestu lat – nagrał nową piosenkę  „Czas nas zmienia” z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana (teledysk do utworu powstał w 2009 roku).

W kwietniu 2009 roku otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE