Sport | rekreacja | turystyka

I miejsce AP Jasło w Pilźnie

W sobotę (24.01) rocznik 2004 Akademii Piłkarskiej Jasło udał się na turniej „EURO PILZNO 2015” w Pilźnie.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

W pierwszym meczu grupowym wygrywamy 1:0 po bramce Sz. Tusińskiego z Siarką Tarnobrzeg. Mecz z naszą przewagą i kilkoma świetnym sytuacjami bramkowymi. Brakło trochę zimnej krwi i szczęścia. W drugim meczu wygrywamy 1:0 z gospodarzem turnieju Rzemieślnikiem I Pilzno po bramce M. Niedziałkowskiego. Od początku meczu mamy przewagę, lecz rywal szczęśliwie się broni. Później gospodarze zagrali odważniej i stworzyli sobie dobrą sytuację bramkową. Na 40 sekund przed końcem strzałem głową M. Niedziałkowski zapewnił nam 3 punkty w tym meczu. W kolejnym spotkaniu wygrywamy 6:0 z Grunwaldem Budziwój. Mecz od początku do końca pod nasze dyktando. Bramki strzelili: M. Niedziałkowski x2, P. Filipak x2, P. Berkowicz, A. Więcek. Mając zapewnione 1 miejsce w naszej grupie w ostatnim spotkaniu przegrywamy niespodziewanie 1:2 z Brzostowianką Brzostek. Rywale byli na naszej połowie może 3-4 razy i wygrali mecz. W tym spotkaniu mieliśmy więcej 100% sytuacji niż w pozostałych spotkaniach tego turnieju. Lecz trafialiśmy w słupki, poprzeczkę lub świetnie bronił bramkarz rywali.

W półfinale zagraliśmy z Tarnovią Tarnów. Mecz szybki, w którym obie drużyny mogły strzelić bramki. Wynik 0:0 i o awansie do finałów musiały zadecydować karne. Nasi zawodnicy wytrzymali tą próbę nerwów i wygrywamy 4:3. W drugim półfinale drużyna Igloopolu Dębica wygrywa 1:0 z Siarką Tarnobrzeg.

Początek finału to dobra nasza gra i sytuacja M. Niedziałkowskiego. Strzał z kilku metrów pod poprzeczkę świetnie obronił bramkarz Igloopolu. Później nasi rywale mają 2 okazje do strzelenia bramki. Dobrze broni W. Potera. My odpowiadamy sytuacją sam nas sam P. Berkowicza /niecelny strzał/. Do końca meczu żadna drużyna nie strzeliła zwycięskiej bramki i karne musiały wyłonić zwycięzcę. Pierwsze dwa pewne wykonane karne przez M. Zabadałę i Sz. Tusińskiego, słupek i obrona W. Potery przy strzałach zawodników Igloopolu i wielka radość zawodników i kibiców AP Jasło.

Pamiątkową statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał zawodnik AP Jasło Wiktor Potera. Najlepszy zawodnik drużyny Szymon Tusiński otrzymał od organizatorów pamiątkową koszulkę.

Skład AP Jasło: Wiktor Potera, Szymon Tusiński, Adrian Więcek, Mikołaj Zabadała, Mateusz Niedziałkowski, Przemysław Filipak, Paweł Berkowicz, Wojciech Kotulak, Maciej Samborski, trener – Janusz Sokołowski.

Dziękujemy rodzicom za doping i pomoc w zorganizowaniu transportu na turniej.

Końcowa tabela turnieju:
1. AP Jasło
2. Igloopol Dębica
3. Tarnovia Tarnów
4. Siarka Tarnobrzeg
5. Partizan Bardejov
6. Rzemieślnik I Pilzno
7. Football Academy Rzeszów
8. Brzostowianka Brzostek
9. Grunwald Budziwój
10. Rzemieślnik II Pilzno

(AP Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE