Sport | rekreacja | turystyka

II miejsce AP Jasło rocznik 2004 w Bardejovie

W sobotę (31.01) AP Jasło rocznik 2004 zagrał w międzynarodowym turnieju w Bardejovie.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

Z powodu obfitych opadów śniegu i zamknięcia przejścia granicznego w Barwinku na turniej dojechaliśmy spóźnieni ponad godzinę. W pierwszym meczu zagraliśmy z silną drużyną Ekoballu Sanok. Pierwsze minuty to dobra gra z naszej strony i 2 niewykorzystane okazje bramkowe. W 5 minucie po stracie w środkowej strefie boiska szybka kontra naszych rywali i przegrywamy 0:1. W 6 minucie M. Niedziałkowski doprowadza do wyrównania, a w 11 P. Filipak trafia w poprzeczkę bramki rywali. Wynik 1:1 nie jest zły, ale niedosyt pozostał. Po 4 minutach przerwy gramy kolejny mecz z FAMT Presov. Słowacka drużyna długo odpierała nasze ataki i dopiero w 8 minucie P. Berkowicz strzelił pierwszą bramkę w tym meczu. W 11 M. Niedziałkowski ustalił wynik tego spotkania. W ostatnim meczu grupowym wygrywamy 2:0 z Partizanem Modri Bardejov. Od początku meczu osiągnęliśmy przewagę i z kilku sytuacji bramkowych wykorzystaliśmy dwie. Bramki strzelili: w 9 minucie M. Niedziałkowski, a w 13 P. Berkowicz.

W meczu półfinałowym zagraliśmy z drużyną Glinika Gorlice. W tym meczu mimo dużej przewagi już w 4 minucie tracimy przypadkową bramkę. Od tego momentu zamykamy przeciwników na ich połowie i z 6 doskonałych sytuacji bramkowych wykorzystaliśmy tylko jedną. W 12 minucie P. Filipak strzałem po długim rogu wyrównał stan spotkania. Żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku tego meczu i rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę. Wygrywamy tą rywalizację 3:2 i awansujemy do finału.

Mecz finałowy z gospodarzem turnieju Partizanem Cerveny Bardejov przez pierwsze 4 minuty bardzo wyrównany. W 5 minucie po stracie w środku boiska Partizan strzela bramkę. My staramy się szybko wyrównać lecz nie wykorzystujemy 3 dobrych okazji bramkowych. Dopiero w 10 minucie P. Filipak strzela bramkę i jest 1:1. W 12 minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik meczu, dobrze broni W. Wanat. W 14 minucie meczu mogliśmy zdobyć zwycięską bramkę lecz brakło precyzji w wykończeniu ładnej akcji. Mecz kończy się wynikiem 1:1 i znowu mamy rzuty karne. Tym razem to rywale lepiej je wykonywali i po 5 seriach wygrali 3:2.

Organizatorzy na ceremonii zakończenia turnieju wręczyli puchary, a wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale oraz słodycze. Wybrano również najlepszych zawodników drużyn biorących udział w turnieju. W naszej statuetkę otrzymał Przemek Filipak. Przemkowi gratulujemy wyróżnienia oraz dobrej gry w dzisiejszym turnieju. Dziękujemy drużynie Ekoballu Sanok za wspaniały doping w meczu finałowym.

Skład AP Jasło: Wiktor Wanat, Szymon Tusiński, Adrian Więcek, Mikołaj Zabadała, Sebastian Ratuszniak, Mateusz Niedziałkowski, Paweł Berkowicz, Przemysław Filipak, Maciej Samborski, Wojciech Kotulak, Patryk Soboń, Wojciech Bal. Trener Janusz Sokołowski.

Końcowa tabela turnieju:
1. Partizan Cerveny Bardejov
2. AP Jasło
3. Ekoball Sanok
4. Glinik Gorlice
5. FAMT Presov
6. CET Academy Presov
7. Partizan Modri Bardejov
8. Junosport Club Stara Lubovna

(AP Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE