Kultura | rozrywka | edukacja

Jubileuszowy koncert „Na nutę kantyczek” (zapowiedź)

Już w najbliższą sobotę, 10 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się XX jubileuszowy koncert finałowy Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Na scenie JDK zaprezentuje się łącznie 25 wykonawców (zespoły i soliści), zwycięzcy grudniowych eliminacji.

070115(1)

Do dwudziestej edycji konkursu zgłosiło się łącznie ponad 130 uczestników (solistów i zespołów) we wszystkich grupach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Jury oceniało występy w trzech kategoriach: zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne oraz soliści. Podczas eliminacji, które odbyły się w połowie grudnia ubiegłego roku, komisja konkursowa zakwalifikowała do finału najciekawsze – jej zdaniem – prezentacje. Dokonując oceny, jury brało pod uwagę: autentyczność prezentacji i interpretacji, wykonanie tradycyjnych, polskich kolęd, umiejętności wokalne, muzykalność wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs „Na nutę kantyczek” jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu województwa podkarpackiego oraz województw sąsiednich. Jego celem jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie znanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” organizowany jest przez Jasielski Dom Kultury. Partnerem wydarzenia jest Sieć Sklepów MPM z Jasła.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE