Kultura | rozrywka | edukacja

Karuzela z pisarzami – ferie w Bibliotece (zapowiedź)

Lubicie zabawy na karuzeli? Chcecie zakręcić się na niej z sympatycznym Franklinem, zawadiacką gromadką bohaterów z książek Astrid Lindgren i wesołymi mieszkańcami Doliny Muminków? Od 2 lutego 2015 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na ferie pod hasłem Karuzela z pisarzami.

Codzienne o godz. 12.00 najmłodsi przeniosą się do świata wyobraźni, dobrej zabawy i fascynujących historii! W tegoroczne ferie dzieci poznają bliżej twórczość kolejnych ulubionych autorów: Astrid Lindgren, Paulette Bourgeois oraz Tove Jansson, a dzięki temu będą dobrze się bawić i rozwijać swoje zdolności manualne.

Filia nr 1 Zimowy Klub Przyjaciół Franklina – twórczość Paulette Bourgeois
Sprawdzimy jak Franklin radzi sobie w grze w piłkę nożną, zbudujemy statek kosmiczny dla ciekawskiego żółwia, przekonamy się czy nasz milusiński przyjaciel ma zmysł detektywistyczny, wspólnie stworzymy plakat sympatyków wesołej postaci i dowiemy się co jest ulubionym przysmakiem żółwi.

Filia nr 2 Wesoła gromadka Astrid – twórczość Astrid Lindgren
Staniemy się architektami wyobraźni i stworzymy makietę miasteczka Vimmerby, zaprojektujemy radosne ordery, poszperamy w garderobie sympatycznej Pippi, weźmiemy udział w grach i zabawach z wesołą gromadką z Bullerbyn i sprawdzimy jak dobrze poznaliśmy bohaterów książek szwedzkiej autorki w konkursie plastyczno-literackim.

Filia nr 3 Czary w Dolinie Muminków – twórczość Tove Jansson
Wzdłuż i wszerz przemierzymy Dolinę Muminków, poznamy tajemnice Hatifnatów, posłuchamy morskich opowieści Tatusia Muminka, zbudujemy latarnie morskie, stworzymy familijne portrety sympatycznych trolli i zaprojektujemy biżuterię dla Panny Migotki.

Szczegółowe informacje na temat zajęć w harmonogramie i na stronie biblioteki. Zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE