Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowa Akademia Artystyczna w JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach Zimowej Akademii Artystycznej. W ramach zajęć feryjnych, od 2 do 11 lutego br., dzieci, młodzież, a nawet dorośli będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach.

Ferie z JDK

Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku JDK przygotował atrakcyjną ofertę. Tradycyjnie już odbędą się warsztaty tańca hip – hop oraz lepienia w glinie, a w ramach zajęć plastycznych dzieci i młodzież podejmą próbę malowania na szkle. Z kolei starsi będą mieli możliwość zwiedzenia jasielskiej huty szkła. Dla tych, którzy chcą śpiewać instruktor muzyki poprowadzi warsztaty wokalne, zaś ci, którzy marzą o aktorstwie będą mieli okazję spróbować swoich sił na zajęciach teatralnych.

Dla młodszych grup wiekowych (dzieci i młodzież) przewidziano również zajęcia gry na gitarze i instrumentach klawiszowych. Spotkanie organizacyjne z zainteresowanymi odbędzie się 2 lutego br. godz. 12.00. Z myślą o najmłodszych i dorosłych zorganizowane zostaną warsztaty z filcowania.

Oprócz zajęć warsztatowych, dzieci po raz kolejny będą miały okazję spotkać się z doskonale znanym już z występów na jasielskiej scenie duetem Ruphert i Rico, który tym razem przedstawi „Karnawałowe przygody Elfa”.

Zaś na srebrnym ekranie zobaczymy przygody misia „Paddingtona” oraz historię „Dzwoneczka i bestii z Nibylandii”.

W ramach 62. Studni Kulturalnej JDK miłośnicy podroży spotkają się z rodziną Przybyszowskich, która opowie o swojej wyprawie do Macedonii. Ferie tradycyjnie już zakończy zimowy bal.

Informacje i zapisy w sekretariacie JDK, tel. 13 44 351 50. Szczegółowy harmonogram zajęć na plakacie.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE