Sport | rekreacja | turystyka

2 miejsce Akademii Piłkarskiej rocznik 2003 na turnieju w Jaśliskach

7 lutego 2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jaśliska, rocznika 2003. Współorganizatorem turnieju był Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie w ramach akcji: „Piłkarska Zima 2015”.

Fot. © archiwum Klubu
Fot. © archiwum Klubu

W turnieju udział wzięły następujące zespoły: Orzełki Brzozów, Akademia Piłkarska Jasło, UKS 6 Jasło, Jasiołka „Inwentech” Jaśliska, Karpaty „MOSiR” Krosno, Ekoball Sanok I, Ekoball Sanok I. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a mecze rozgrywane były w systemie 2 x 7 minut, każdy z każdym w grupach.

W pierwszym meczu zremisowaliśmy 0-0 z Ekoballem II Sanok. Gra toczyła się na połowie przeciwnika, jednak nie potrafiliśmy wykorzystać kilku dobrych sytuacji, aby umieścić piłkę w bramce. W drugim spotkaniu zagraliśmy derby z UKS 6 Jasło. Mecz od samego początku rozgrywany był pod nasze dyktando. Jednak nieoczekiwanie po błędzie obrony straciliśmy bramkę. W kolejnych minutach gry zdecydowanie inicjatywę przejęła UKS 6, jednak udało nam się przetrwać ten atak i w końcówce meczu strzelić bramkę (Jurek Michowicz). Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

W półfinale zmierzyliśmy się z Jasiołką „Inwentech” Jaśliska. Gospodarze turnieju w swojej grupie pokonali Ekoball I Sanok 3-2, Karpaty Krosno 3-0 i zremisowali z Orzełkami Brzozów 1-1. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny, który zakończył się wynikiem 5-0 (Michowicz – 3, Nachman – 1, Jasiński – 1).

W meczu finałowym z drużyną Ekoballu I Sanok, to nasza drużyna częściej gościła pod bramką przeciwnika, jednak nie udało nam się wykorzystać żadnej sytuacji aby strzelić bramka. Po 14 minutach gry, wynik nadal brzmiał 0-0. Pięciominutowa dogrywka, także nie wskazała zwycięzcy. Rozstrzygnięcie padło podczas strzelania rzutów karnych, w których lepsza okazała się drużyna z Sanoka wygrywając 3:2.

Najlepszy Strzelec Turnieju – Artur Winnicki (Jasiołka Jaśliska)
Najlepszy Bramkarz Turnieju – Igor Wanat (Akademia Piłkarska Jasło)

Skład Akademii Piłkarskiej Jasło rocznik 2003: Igor Wanat, Dawid Rzońca, Piotr Jasiński, Jerzy Michowicz, Dawid Nachman, Jan Bors, Piotr Przewoźnik, Michał Bożek, trener Jarosław Muzyka.

Końcowa tabela turnieju:
1. Ekoball I Sanok
2. Akademia Piłkarska Jasło
3. UKS 6 Jasło
4. Jasiołka „Inwentech” Jaśliska
5. Karpaty Krosno
6. Orzełki Brzozów
7. Ekoball II Sanok

(AP Jasło)

Back to top button