Informacje

Dzieci odwiedziły policjantów

Dzieci z zimowiska Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle odwiedziły jasielską komendę Policji. Funkcjonariusze przygotowali dla nich wiele atrakcji. Mali goście między innymi zwiedzili budynek komendy, dowiedzieli się, jak bezpiecznie bawić się zimą na śniegu i lodzie, a na koniec mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Policjanci zespołu do spraw nieletnich bardzo często uczestniczą w różnego rodzaju działaniach i akcjach, których celem jest podnoszenie świadomości dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa oraz różnego rodzaju zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Zazwyczaj spotykają się z najmłodszymi w szkołach. Tym razem to jednak dzieci odwiedziły policjantów, w ramach prowadzonej przez funkcjonariuszy akcji „Bezpieczne ferie 2015”.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania budynku komendy. Następnie mł. asp. Joanna Garbacik z zespołu do spraw nieletnich przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się w domu, na drodze oraz podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci dowiedziały się również, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa i do czego one służą.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów wyposażenia policjanta. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE