Kultura | rozrywka | edukacja

Ferie zimowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle

Przez okres ferii zimowych Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle odwiedziło niespełna 400 dzieci i młodzieży, by spędzić swój czas wolny na różnego typu zajęciach, wydarzeniach i konkursach.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Przez pierwszy tydzień MDK gościł przez 8 godzin dziennie 25 dzieci – uczestników półkolonii KALEJDOSKOP ZIMOWY. Program był bardzo napięty – dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych, sportowych, plastycznych, rękodzieła artystycznego, fotograficznych, tanecznych; odwiedził je dietetyk z Centrum Dietetycznego NaturHouse, chemik z firmy Chemfun, filolog języka niemieckiego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz dziennikarz z Radia Trendy, który nagrał z dziećmi audycję dotyczącą zimy.

W pierwszym tygodniu odbyły się również warsztaty taneczne dla młodzieży, które poprowadził Tomasz Kudłacz, tancerz Teatru Sztuk Wielu w Warszawie. Sekcja turystyczna MDK-u zorganizowała trzydniowe zimowisko w Desznicy, w którym udział wzięli uczestnicy tej sekcji oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Najmłodsi mogli dwukrotnie podczas ferii wziąć udział w zajęciach ogólnorozwojowych „Jeden smyk drugi smyk do eMDeKu biegnie w mig”, a uzdolnieni manualnie w warsztatach szycia „Uszyj swoją przytulankę”.

W drugim tygodniu we wtorek przedszkolaki z zajęć prowadzonych w MDK-u bawiły się na balu karnawałowym. W czwartek ze spektaklem dla dzieci pt. „Prot i Filip” wystąpił Teatr OdSkocznia z Warszawy. Aktorzy tego teatru: Sebastian Skoczeń i Piotr Makarski przeprowadzili również warsztaty teatralne dla dzieci.

W czwartkowe popołudnie 12 lutego odbył się natomiast Talent Show, podczas którego dzieci prezentowały na scenie swoje talenty wokalne, taneczne, muzyczne oraz recytatorskie. Głosami publiczności zwyciężyła baletnica Dagmara Piątkowska.

W piątek odbyło się spotkanie dotyczące historii kawy i czekolady oraz warsztaty parzenia kawy zorganizowane wspólnie z firmą CafeMax. Na zakończenie ferii, w sobotnie przedpołudnie 20. uczniów ze szkól podstawowych powiatu jasielskiego wzięło udział w Feryjnym Turnieju Szachowym, który zwyciężyli: w grupie młodszej kategoria chłopcy: Bartosz Walczak, kategoria dziewczyny: Katarzyna Kwilosz. W grupie starszej turniej wygrał Kamil Błasik (kat. chłopcy) oraz Natalia Tomkiewicz (kat. dziewczyny).

Partnerem półkolonii była PWSZ w Krośnie.

Obszerne relacje i fotogalerie dostępne są na stronie www.mdkjaslo.pl.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE