Kultura | rozrywka | edukacja

Future Shorts Festival – Zima 2015 (zapowiedź)

Zimowa odsłona festiwalu Future Shorts to kolejna okazja do spotkania z krótkim kinem w całym bogactwie jego różnorodności.

Nowy zestaw zawiera aż 9 filmów – poruszające dokumenty, zdumiewające fabuły, psychodeliczne teledyski. Prezentowane filmy gościły na najważniejszych festiwalach filmowych m.in. w Nowym Jorku, Cannes czy San Sebastian, gdzie zyskiwały uznanie jury i publiczności.

Powracającym motywem w filmach z zimowego zestawu jest przekraczanie granic wyobraźni. Spróbujemy tego, co niemożliwe. Będziemy surfować na dachach pociągów; dowiemy się, czy możliwe jest zniknięcie bez pozostawienia po sobie śladu; zgłębimy tajniki ludzkiej podświadomości; stworzymy na nowo utracone wspomnienia; będziemy „oglądać” muzykę, a nawet – uwierzymy w sztuczki magika – amatora, który wciąż mieszka ze swoimi rodzicami. Brzmi zachęcająco? Zapraszamy!

Seans filmowy jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła. Zapraszamy 20 lutego (piątek) 2015 r. o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny.

(Adarte.pl / MDK w Jaśle)

Back to top button