Informacje

Inspektor Paweł Filipek komendantem Policji w Jaśle

Wczoraj odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Został nim inspektor Paweł Filipek. Akt nominacyjny o powołaniu na stanowisko komendanta wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów inspektor Piotr Michna I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Jasła, wymiaru sprawiedliwości oraz służb mundurowych.

Fot. © Policja w Jaśle
Fot. © Policja w Jaśle

Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Tadeusz Górczyk – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Grzegorz Pers – Przewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego, Ryszard Pabian – Burmistrz Miasta Jasła, Grzegorz Wanat – Prezes Sądu Rejonowego w Jaśle oraz przedstawiciele służb mundurowych i kadra kierownicza jasielskiej komendy.

Zaproszonych gości przywitał ustępujący ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle insp. Andrzej Wędrychowicz. Następnie odczytano rozkaz Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o odwołaniu z funkcji obecnego Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle i powołaniu na to stanowisko inspektora Pawła Filipka. Kolejną częścią uroczystości było pożegnanie i przywitanie sztandaru jasielskiej jednostki. Następnie komendant Wędrychowicz złożył meldunek I Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego o zdaniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, a komendant Filipek – o objęciu tego stanowiska.

Następnie wystąpił inspektor Piotr Michna I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który przedstawił zawodową biografię insp. Pawła Filipka, po czym wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Inspektor Piotr Michna podziękował także za dotychczasową służbę w jasielskiej jednostce odchodzącemu na emeryturę insp. Andrzejowi Wędrychowiczowi.

Nowy komendant przywitał się z gośćmi i obecnymi funkcjonariuszami. W swoim przemówieniu inspektor Paweł Filipek zadeklarował, że dołoży wszelkich starań aby sprostać nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jasielskiego. Podkreślił również, że liczy na dobrą współpracę z lokalnymi samorządami i instytucjami współdziałającymi z Policją.

Po zakończeniu części odprawy poświęconej nominacji, głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za służbę insp. Andrzejowi Wędrychowiczowi i gratulowali nowemu komendantowi Policji w Jaśle życząc wielu sukcesów zawodowych i dobrej współpracy.

Inspektor Paweł Filipek służbę w Policji pełni od 24 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1998 rok).Wcześniej w 1995 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Posiada również wykształcenie podyplomowe w zakresie zarządzania jakością w administracji publicznej i zarządzania kryzysowego. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle, z którą był związany przez prawie 18 lat. Funkcje kierownicze sprawuje od 1999 roku, kiedy to został naczelnikiem sekcji kryminalnej jasielskiej jednostki. W 2006 r. objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, rok później Pierwszego Zastępcy. W 2008 r. mianowany został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od kwietnia 2012 r. pełnił stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy. Inspektor Paweł Filipek ma 43 lata, jest żonaty, ma dwoje dzieci, 17-letniego syna i 13-letnią córkę. Żona nauczycielka uczy w liceum ogólnokształcącym. Komendant Filipek interesuje się sportem i historią. Jest również członkiem ochotniczej straży pożarnej i czynnym ratownikiem.

(KPP w Jaśle)

Back to top button