Sport | rekreacja | turystyka

Ruszyły zapisy na Bieg Króla w Jaśle

W niedzielę 19 kwietnia odbędzie się w Jaśle uliczny Bieg Króla na dystansie 5 kilometrów. Gospodarzem zawodów będzie, i tu niespodzianka, I Liceum Ogólnokształcące.

Bieg Króla

Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 15:30, jednak już od południa tereny I LO tętniły będą życiem promując zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i dobrą zabawę. Impreza zakończy się późnym wieczorem pokazem kina plenerowego na ekranie o rozmiarze ponad 30 metrów kwadratowych!

Znany jest już projekt trasy biegu, co do której trwają ostatnie ustalenia. Po starcie z ulicy Czackiego zawodnicy przebiegną ulicami 3 Maja, Baczyńskiego, Grota Roweckiego, Wincentego Pola, Szopena, Sikorskiego, Szkolną, Szajnochy i Bednarską do mety przy I LO. Pomimo konieczności czasowego wyłączenia powyższych ulic z ruchu, rozegranie biegu w niedzielę w godzinach popołudniowych nie spowoduje utrudnień.

Do organizacji biegu, oprócz I LO przyłączyła się również Młodzieżowa Rada Miejska Jasła, która zachęca wszystkich Jaślan, szczególnie tych młodych, do przyłączenia się w formie wolontariatu do organizacji Biegu. Wolontariusze mogą zgłaszać się przez formularz na stronie http://biegkrola.pl do czterech grup zadaniowych – obsługi biura zawodów, startu i mety, punktów odżywiania i sekcji technicznej.

Możesz wystartować w Biegu Króla jeśli w tym roku kończysz 10 lat, nie ma górnej granicy. Organizatorzy przygotowali aż 20 kategorii, dlatego startować można całą rodziną. Najniższa opłata startowa, przewidziana dla najmłodszych i najstarszych zawodników to tylko 15 zł przy zgłoszeniu do 19 marca.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są drogą elektroniczną w Systemie Timedo pod adresem http://system.timedo.pl, szczegółowe informacje znajdziesz również na stronie internetowej zawodów http://biegkrola.pl.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE